top of page

Migracja do chmury: co jest potrzebne, aby odnieść sukces


Czy Twoja firma już korzysta z chmury obliczeniowej? Jeśli nie, to przegap cennej możliwości, jakiej dzięki niej uzyskasz.

To już normą dla firm, które chcą pozostać konkurencyjne i osiągnąć sukces. Dzięki migracji do chmury obliczeniowej, Twoja firma może zyskać wiele korzyści, m.in. usprawnić procesy biznesowe i osiągnąć cele.

Jeśli rozważasz przeniesienie aplikacji biznesowych do chmury, pamiętaj, że każda migracja jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Warto więc przygotować listę kontrolną kluczowych wskaźników wydajności odpowiednich do Twoich celów. Jakie cele chcesz osiągnąć dzięki migracji? Mierzenie postępów w realizacji tych celów pozwoli zminimalizować zakłócenia, zwiększyć akceptację użytkowników i zakończyć projekt na czas i w ramach budżetu.

Niektóre z celów, które będziesz chciał zidentyfikować i osiągnąć, dotyczą następujących obszarów:

 1. Wpływ biznesowy

 2. Ramy czasowe

 3. Pozytywne doświadczenie użytkowników

 4. Wydajność

 5. Bezpieczeństwo.


Wpływ biznesowy Nie myl ukończenia projektu z sukcesem projektu. Pamiętaj, że oprogramowanie musi robić więcej niż tylko działać - musi pomóc usprawnić procesy biznesowe i osiągnąć cele firmy. Przyjrzyj się temu, jakie wyzwania chcesz pokonać, jakie funkcje potrzebujesz, jakie wady wynikają z nieprzeprowadzania migracji oraz czy koszt dodatkowej funkcjonalności jest dla Ciebie rozsądny. Lista przykładowych pytań, na które powinieneś sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem migracji:

 • Jakie chcesz osiągnąć, jaki jest cel, jakie posiadasz wyzwania?

 • Jakich funkcji potrzebujesz?

 • Jakie są wady nieprzeprowadzania migracji pod kątem funkcjonowania Twojego biznesu?

 • Czy koszt inwestycji jest akuratni do efektów?

 • Czy jesteś zadowolony z zasad dotyczących tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii?

 • Czy Twój zespół będzie mógł wydajnie pracować z dowolnego miejsca?

 • Czy migrację można przeprowadzić przy minimalnym zakłóceniu działalności firmy?

Nie myl ukończenia projektu z sukcesem projektu.

Ramy czasowe Nie zapomnij także o aspekcie czasowym. Aby projekt migracji do chmury zakończył się sukcesem, musisz ustalić i śledzić ramy czasowe oraz upewnić się, że są one przestrzegane. Pamiętaj o najlepszym czasie na realizację projektu oraz o tym, że terminy będą się różnić w zależności od rodzaju i rozmiaru Twojej firmy. Nie wyznaczaj migracji w momencie największego ruchu w swojej firmie. Pamiętaj również, byś zostawił odpowiednio dużo czasu przed migracją, by odpowiednio przygotować firmę i zespół do zmiany.


Pozytywne doświadczenie użytkowników Adopcja użytkowników ma kluczowe znaczenie dla każdej migracji do chmury. Użytkownicy powinni mieć takie same lub lepsze środowiska niż w przypadku rozwiązania lokalnego. Pamiętaj więc o wielokrotnym przetestowaniu wszystkich procesów przed uruchomieniem systemu. Tylko w ten sposób można zagwarantować, że migracja spełni oczekiwania. Jeśli nie osiągniesz tego efektu, wszyscy będą mówili o porażce migracji, mimo że technicznie funkcjonalność będzie działać.


Wydajność

Śledź wydajność na poziomie użytkownika, serwera i aplikacji. Wydajność obejmuje użycie pamięci i procesora, czasy odpowiedzi sieci, czas trwania przetwarzania i dostępność aplikacji.

Proces zapewniania jakości (QA) obejmie wszystkie działy pracujące na platformie. Kontrola jakości pomaga określić, czy system działa zgodnie z oczekiwaniami. Na przykład będziesz chciał wiedzieć, ile czasu zajmuje uruchomienie aplikacji lub uruchomienie określonego procesu.

Wszystko musi działać tak, jak zamierzałeś. Tylko w ten sposób można zagwarantować, że migracja spełni oczekiwania.

Czasami wykonanie zadania w nowym systemie może potrwać kilka sekund dłużej. Możesz jednak zrekompensować ten czas innymi zaletami nowego systemu opartego na chmurze, takimi jak zdalny dostęp i automatyczne tworzenie kopii zapasowych.


Bezpieczeństwo Firmy muszą poważnie traktować bezpieczeństwo, aby przetrwać w dzisiejszym środowisku biznesowym. Podczas migracji do chmury musisz śledzić i zapewniać bezpieczeństwo od samego początku. Współpracuj z zaufanym dostawcą chmury, który ma sprawdzoną wiedzę i niezawodność. Zabezpiecz się przed utratą danych oraz zweryfikuj ich poprawność po wprowadzeniu. Podsumowując, migracja do chmury obliczeniowej może przynieść wiele korzyści Twojej firmie. Przygotuj listę kontrolną kluczowych wskaźników wydajności odpowiednich do Twoich celów, aby zminimalizować zakłócenia, zwiększyć akceptację użytkowników i zakończyć projekt na czas i w ramach budżetu. Skorzystaj z usług zaufanego dostawcy chmury, który zapewni Ci sprawdzoną wiedzę i niezawodność. Czas zacząć działać, aby osiągnąć sukces w swojej branży dzięki migracji do chmury!

71 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page